Śpiwory, hostele i kanapy obcych ludzi, czyli gdzie spać na wyjeździe?

Śpiwory

Dlaczego tak wiele osób uwielbia podróżowanie? Bowiem w podróżowaniu nic sie nie powtarza, to ucieczka, od monotonii, której doświadczamy prawie każdego dnia w pracy. W drodze jeden dzień znacznie różni się od drugiego – zmienia się sceneria, zmieniają się ludzie, zmieniają się okoliczności i wszystko to, czego doświadczamy. Nie mamy pojęcia, co wydarzy się za parę godzin i nie możemy się doczekać, żeby wreszcie dotrzeć w to czy inne miejsce. W podróży nawet to, czy zgubiliśmy śpiwory albo złapaliśmy gumę nie ma większego znaczenia. I tak cieszymy się tym, co nas otacza, nie mogąc się nadziwić jak piękny jest świat.

Metod na podróżowanie jest bardzo wiele. Ci, którzy cenią sobie komfort, a także dysponują dużą gotówką, decydują się zwykle na wyjazdy typu all-inclusive. Wylegiwanie się na plaży, zwiedzanie pobliskich miasteczek oraz wieczorne imprezy przy basenie – taki odpoczynek ma oczywiście swój urok, jednak nie każdego ta opcja przekonuje. Są i tacy, którzy wolą zabrać ze sobą śpiwory, jedzenie w puszkach i ruszyć w trasę bez szczególnego planu. Taki wybór daje nam ogromną mobilność. Nie jesteśmy przywiązani do jednego hotelu, za który zapłaciliśmy sporo pieniędzy, przez co trudno byłoby nam z niego zrezygnować przed terminem. Istnieje również opcja, które pozwala połączyć komfort z mobilnością i oszczędnością.

Jeśli zatem nie satysfakcjonują nas śpiwory i namioty, a jednocześnie nie stać nas na to, by zatrzymać się w hotelu, to możemy pomyśleć o couchsurfingu. Cóż to takiego? Couchsurfing to uwielbiana przez młodych podróżników opcja, w której właściciel mieszkania udostępnia nam swoją kanapę całkowicie za darmo. Oczywiście przyzwoitość nakazuje czymś obdarzyć swojego dobroczyńcę, jednak wystarczy, by był to jakiś drobiazg, jak na przykład jakiś przysmak z naszego kraju czy inna pamiątka związana z naszą kulturą. Bo couchsurfingowcy to zazwyczaj miłośnicy podróży, którzy sami wiedzą, jak trudno jest czasem znaleźć tani i komfortowy nocleg. Czyż nie jest to piękna inicjatywa, która świadczy o tym, że człowiek człowiekowi wcale nie jest wilkiem? www